DZIEŃ ZIEMI -22 KWIETNIA

http://mp9.siedlce.pl/www/wp-content/uploads/2020/04/2-dzien_ziemi.jpgDZIEŃ ZIEMI -22 KWIETNIA

Dzień dobry!
To my Przyjaciele Ziemi. Wiemy, że nasza planeta jest naszym najcenniejszym dobrem.
22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi – to wyjątkowe święto. Z roku na rok stan naszej planety ulega pogorszeniu a Wyspa Śmieci na Oceanie Spokojnym jest kilkukrotnie większa od Polski. Jeśli jest dla nas jakaś nadzieja, są nią najmłodsi członkowie społeczeństwa, dlatego warto zainteresować ich świętowaniem Dnia Ziemi.
Jak świętować Dzień Ziemi w domu?
Uruchomcie wyobraźnię! Zabierz dzieci (możemy już odwiedzać lasy i parki) na zewnątrz i pozbierajcie odpady w okolicy swojego domu. Poinstruuj dzieci, jakie rodzaje śmieci mogą zbierać. Możecie potraktować to jako tajną misję – zróbcie listę np. plastiki, papier, karton. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą rękawiczek ochronnych i masek! Z zebranych odpadów (bezpiecznych dla zdrowia) możecie spróbować skonstruować robota. Nazwijcie go!
Jeśli macie przy swoim domu ogródek, koniecznie zadbajcie o niego w tym wyjątkowym dniu i posadźcie wspólnie nowe roślinki! Koniecznie nadajcie kwiatom imiona i załóżcie im Karty Badawcze. Oczekiwanie, aż kwiat zakwitnie sprawi dzieciom dużo radości.

Spróbuj z dowolnego materiału, który wydawałoby się jest już niepotrzebny, z którego nie korzystasz, który wylądowałby za chwilę w koszu stworzyć coś nowego! Cokolwiek z czegokolwiek! Nadaj temu czemuś nowe życie!
Polecamy zajrzeć tutaj: https://pl.pinterest.com/blogpanimonia/z-recyklingu/?invite_code=2b5248be7eb84380af621f4581f1daa1&sender=388646780251727121
Zdjęcia gotowych prac prosimy przesyłać na pocztę do wychowawców do dnia  27.04.2020r. Wszystkie prace zostaną opublikowane na stronie przedszkola.
Liczymy na twoją wyobraźnię🙂