Jesienna wycieczka do lasu

http://mp9.siedlce.pl/www/wp-content/uploads/2023/10/387519387_874107730932661_6814535331683035911_n.jpgJesienna wycieczka do lasu

u
10 października przedszkolaki z grupy II, III, IV i V wybrały się na autokarową wycieczkę do lasu w Lipniaku, w ramach obchodów Światowego Dnia Drzewa. Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez panią leśnik, Stanisławę Gomółkę. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego, jakim jest las. Dzieci aktywnie poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Podziwiały różnorodność szaty roślinnej: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, oglądały norę lisa, a do kącików przyrodniczych zbierały „skarby”, które pani Jesień zostawiła w lesie. Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę przedszkolaków oraz miała walory zdrowotne. Wiele radości sprawiły dzieciom wędrówki po leśnych ścieżkach i ognisko z kiełbaskami na polanie. Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń przedszkolaki wróciły do przedszkola, gdzie nazajutrz posadziły w ogrodzie przedszkolnym dwie sadzonki kasztanowca ze szkółki leśnej.
Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Nr 9 składają serdeczne podziękowania pani leśnik, Stanisławie Gomółce, za tak owocne, pełne wrażeń spotkanie i czekają na kolejną przygodę z leśną przyrodą.